Język:

Stoki narciarskie


www.holidayinfo.cz

100 metrów od schroniska

W okresie zimowym, serdecznie zapraszamy wszystkich miłośników białego szaleństwa. Karkonosze, to idealne miejsce do uprawiania sportów zimowych. Każdej zimy, przybywają tu miłośnicy narciarstwa zjazdowego, biegówek, czy co raz bardziej popularnych ski-tourów.

 

 

MALA UPA (CZ, 200 m)Zapraszamy na stronę ośrodka narciarskiego tutaj

W niewielkiej odległości od naszego schroniska, po drugiej stronie granicy, znajduje się malowniczo położona miejscowość – Mala Upa. Od kilku lat w miejscowości tworzona jest nowoczesna infrastruktura narciarska – znajduje się tu 8 wyciągów narciarskich i taka sama ilość tras zjazdowych (najdłuższa liczy 1200 metrów).

Całodzienny karnet kosztuje 550 CZK – dla dorosłych oraz 380 CZK dla dzieci.

Mala Upa, oferuje odwiedzającym kilka tras biegowych.

 

KOWARY (PL, 13km)

Znajdują się tam narciarskie trasy biegowe o długości  20km, które prowadzą przez Przełęcz Okraj.

 

PEC POD ŚNIEŻKĄ (CZ, 17 km)

W Pecu, znajduje się obecnie 12 wyciągów narciarskich o łącznej przepustowości niespełna 9000 osób/ h. Wśród tutejszych tras narciarskich, 5 osiąga długość 1300 – 1500 metrów. Sztuczne oświetlenie na trzech miejscowych trasach, umożliwia tzw. nocną jazdę.

Całodzienny karnet, kosztuje tu od 520 do 620 CZK dla dorosłych oraz 360 – 430 CZK dla dzieci.

Atutem jest tu duży parking o pojemności 600 samochodów osobowych.

Przez Pec pod Śnieżką, przebiega długodystansowa trasa narciarstwa biegowego – Karkonoska Magistrala.

Do Peca pod Śnieżką, najszybciej można dotrzeć, przekraczając przejście graniczne w pobliżu naszego schroniska.

 

KARPACZ (20 km)

W skład kompleksu narciarskiego „Śnieżka”, wchodzi 7 wyciągów (2 krzesełkowe i 5 orczykowych). Najdłuższy z nich jest „Zbyszek” - 2229 m. Poza wspomnianym kompleksem, w mieście działa jeszcze kilkanaście innych, prywatnych wyciągów.

W Karpaczu, znajduje się ścieszka saneczkowo bokslejowa o długości 110m (sztucznie lodzona dla treningów) alpejski tor bokslejowy "ALPINE-COASTER", całoroczna zjeżdżalnia o długości zjazdu 800m, trasa SNOW MOBILU o długości 2500m (posiada homologacje SIS), skocznia narciarska "ORLINEK"  K-85 z homologacją SIS) oraz wypożyczalnia sprzętu.

Na uwagę zasługuje, jedna z najbardziej urokliwych w Europie tras biegowych o długości 2,5 km, położona na wysokości niespełna 900 m n.p.m.

 Funkcjonują tu także dwa lodowiska – naturalne, przy ul. Wilczej 1 oraz syntetyczne, kryte, przy ul. Olimpijskiej.